Všestarská
oslava
Cibule
a
Nivy
2017

Pojďme se poohlédnout za Všestarskou oslavou 2017,která přilákala tisíce návštěvníků.

Oslava Všestarské cibule… a Nivy, která se 9. 9. 2017 konala v areálech pořádajícího Zemědělského družstva Všestary ve Všestarech, v Rozbeřicích, Nedělištích a na Chlumu, přilákala díky svému bohatému atraktivnímu programu tisíce návštěvníků. Akci, která výrazně přispěla k propagaci zemědělství a regionálních potravin, moderoval Jan Rosák.

Zajímavý program pro celé rodiny

Přehlídka kvalitních regionálních potravin, gastroshow, prohlídka veškerých areálů družstva, včetně cibulové haly s ukázkou technologií a skladování cibule, možnost návštěvy kravína a odchovny telat, přehlídka zemědělských strojů, traktorových veteránů, vystoupení mažoretek, Majdy z Kouzelné školky, projížďky v kočárech s koňskými spřeženími, workshopy pro děti i dospělé, návštěva archoeparku zdarma, to vše a nejen to patřilo mezi velká lákadla všestarské oslavy.

„Připravili jsme program pro celé rodiny a jsme rádi, že jsme tak mohli přispět k propagaci regionálních potravin a zemědělství jako takového. O naši oslavu byl ze strany veřejnosti velký zájem, proto ji určitě zorganizujeme i v budoucnu,“ řekla Monika Nebeská, předsedkyně představenstva pořádajícího Zemědělského družstva Všestary, která je mimo jiné i členskou představenstva Okresní agrární komory Hradec Králové a dalších společností a spolků.

Monika Nebeská

Monika Nebeská
- předsedkyně představenstva Zemědělského družstva Všestary

Slovo hejtmana Královéhradeckého kraje

Akce se konala pod záštitou ministra zemědělství ČR Mariana Jurečky a hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána. „Regionální potraviny vždy patří k danému regionu a obyvatelé si stále více uvědomují, že je dobré soustředit se na své okolí. To znamená konzumovat a zajímat se o produkty, které jsou vyrobeny v bezprostředním okolí a podporovat tak svůj lokální patriotizmus a pochopitelně i zaměstnanost v nejbližším okolí. Regionální potraviny a výrobky jsou dnes trendem, patří k dnešní době a lidé si to stále více a více uvědomují,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán. Oslava byla realizována za finanční podpory Královéhradeckého kraje.

Logo Kralovehradeckého kraje

Vybarvování keramických kachlí s motivy cibule

Podpořili jsme Centrum pěstounských rodin

Dodejme, že akce měla i charitativní podtext: zájemci si na ní mohli u stánku Centra pěstounských rodin zakoupit a vybarvit keramické kachle s motivy cibule, traktoru a podobně. Výtěžek z jejich prodeje bude využit na práci s dětmi z pěstounských rodin v keramické dílně.
Centrum pěstounských rodin

Autor: ZD Všestary


Pod záštitou

Ministerstvo zemědělství + Královéhradecký kraj

Organizátoři

Vitaltech + Agrochov + Vitalczech + FytAgro

Partneři 2017

Loga prtnerů

Podporujeme

Centrum pěstounských rodin